Personal (SUKAT)

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Exempelsidor
  4. Om oss
  5. Personal (SUKAT)

Personal

Namn Titel E-post/Telefon
Aasi, Parisa Utbildningsassistent parisa@dsv.su.se 08‑161659
Abdelgalil, Mohamed Mohamed Sacr Forskningsassistent saqr@dsv.su.se
Ahmed, Khanda Hassan Doktorand khanda@dsv.su.se
Akampa, Micheal Doktorand micheal@dsv.su.se
Alam, Mahbub Doktorand mahbub@dsv.su.se 08‑161319
Al Qassimi, Najla Doktorand najla@dsv.su.se
Al Sabbagh, Bilal Doktorand bilal@dsv.su.se
Ameen, Marihan Supportansvarig marihan@dsv.su.se 08‑161716
Andersson, Birger Doktorand ba@dsv.su.se
Andersson, Mats Institutionstekniker mats.andersson@dsv.su.se 08‑6747498
Andrenucci, Andrea Studievägledare, Studierektor grundnivå och avancerad nivå andrea@dsv.su.se 08‑161644
Anne, Palangasinghe Doktorand palangasinghe@dsv.su.se
Asiimwe, Edgar Napoleon Forskningsassistent edgar@dsv.su.se 08‑12076232
Asker, Lars Universitetslektor, docent asker@dsv.su.se 08‑6747002
Aspling, Fredrik Doktorand aspling@dsv.su.se
Atapattu Mudiyanselage, Chiranjeewa Doktorand chiranjeewa@dsv.su.se
Ayele, Workneh Yilma Doktorand workneh@dsv.su.se 08‑161721
Azari, Amin Postdoktor amin.azari@dsv.su.se
Bachelder, Steven Doktorand steven@dsv.su.se
Bahati, Bernard Doktorand bahatib@dsv.su.se
Baldwin, Donald Doktorand don.baldwin@dsv.su.se
Bathallath, Sameer Doktorand sameer@dsv.su.se
Bergdahl, Nina Doktorand ninabe@dsv.su.se 08‑6747478
Bergholm, Carina Kommunikatör carina@dsv.su.se 08‑161646
Bergholtz, A Maria D Universitetsadjunkt maria@dsv.su.se 08‑161658
Bergman, Jesper Doktorand jesperbe@dsv.su.se
Bergström, Henrik Universitetsadjunkt henrikbe@dsv.su.se 08‑161611
Berhe Johnson, Magda Programansvarig magda@dsv.su.se 08‑164996
Berns, Katie Doktorand katie@dsv.su.se 08‑161757
Berzinji, Ala Doktorand alabe@dsv.su.se
Bider, Ilia UniversitetslektorDocent ilia@dsv.su.se 08‑164998
Blix, Fredrik Universitetslektor blix@dsv.su.se 08‑164993
Bohman, Samuel Doktorand samboh@dsv.su.se
Borglin, Kerstin Koordinator borglin@dsv.su.se
Brown, Barry Professor, bef univlektor barry@dsv.su.se 08‑161602
Byungura, Jean Claude Doktorand byungura@dsv.su.se
Carles, Linnea Studievägledare carles@dsv.su.se 08‑164113
Casu, Oxana Projektledare oxana@dsv.su.se 08‑161722
Cedergren, Mikael Utbildningsassistent mikael@dsv.su.se
Cedervall, Jan Doktorand jace@dsv.su.se
Cerratto-Pargman, Teresa Universitetslektor,Docent,Enhetsföreståndare IDEAL tessy@dsv.su.se 08‑161698
Collin, Jonas Mediapedagog jcoll@dsv.su.se 08‑164986
Colombage, Ranil Peiris Doktorand ranil@dsv.su.se
Cottrell, James H Affilierad forskare jhcottrell@dsv.su.se
Cunningham, Paul Doktorand pacu@dsv.su.se
Dahlgren, Kandra Systemadministratör kandra@dsv.su.se 08‑6747261
Dalianis, Hercules Professor hercules@dsv.su.se 08‑161616
Dang, Qi Doktorand qi.dang@dsv.su.se 08‑161113
Danielson, Mats RektorsrådProfessor mats.danielson@su.se 08‑161540
Darvishi Gaziani, Tuija Personalhandläggare darvishi@dsv.su.se 08‑6747579
Davidson, Alan Universitetsadjunkt alan@dsv.su.se 08‑161543
De Alwis, Sulakshana Doktorand sulakshana@dsv.su.se
Deegalla, Sampath Doktorand si-sap@dsv.su.se
de Silva, Merenchige Thilini Doktorand thilini@dsv.su.se
Dimitrakas, Nikos Systemutvecklare nikos@dsv.su.se 08‑161295
Dodankotuwa, Jayasinghege Baratha Doktorand jado6299@dsv.su.se
Duneld, Martin Universitetslektor xmartin@dsv.su.se 08‑6747414
Ekenberg, Love ProfessorUniversitetslektor lovek@dsv.su.se 08‑161679
Elfström, Johan Utbildningsadministratör johane@dsv.su.se 08‑6747218
Ernö, Anna-Karin Studievägledare anna-karin@dsv.su.se 08‑6747233
Falk, Tobias Universitetslektor tfalk@dsv.su.se
Fasth, Tobias Doktorand tobi-fas@dsv.su.se 08‑161643
Firouzi, Ramin Doktorand ramin@dsv.su.se 08‑161956
Fischer, Annette Administratör annette@dsv.su.se 08‑161633
Fors, Uno Professor uno@dsv.su.se 08‑6747479
Forsberg Bresciani, Katja Ekonomihandläggare katja@dsv.su.se 08‑161175
Gabrielsson, Sebastian Amanuens sebastian@dsv.su.se
Glinos, Myrsini Projektassistent myrsini@dsv.su.se 08‑161639
Gurung, Ram Bahadur Doktorand gurung@dsv.su.se
Gustafsson, Sören Institutionstekniker sgustaf@dsv.su.se 08‑161622
Han, Shengnan Universitetslektor, docent shengnan@dsv.su.se 08‑6747467
Hansen, Preben Bitr lektor, Docent preben@dsv.su.se 08‑161593
Hansson, Karin Affilierad forskare khansson@dsv.su.se
Hansson, Henrik UniversitetslektorDocent henrik.hansson@dsv.su.se 08‑161696
Hansson, Lon Doktorand lon@dsv.su.se 08‑161098
Hellström, Johan Doktorand johanh@dsv.su.se
Henkel, Martin Docent martinh@dsv.su.se 08‑161637
Henriksson, Aron Biträdande lektor aronhen@dsv.su.se
Hernvall, Patrik UniversitetslektorDocent hernwall@dsv.su.se 08‑161613
Hervatis, Vasilios Gäst vasilis.hervatis@dsv.su.se
Hettihanthrige Dona, Dilini Doktorand dilini@dsv.su.se
Hodosi, Georg Affilierad forskare hodosi@dsv.su.se
Holmberg, Jörgen Doktorand jonhog@dsv.su.se
Homem, Irvin Doktorand irvin@dsv.su.se 08‑164099
Ibrahim, Osama Doktorand osama@dsv.su.se 08‑161608
Idestam-Almquist, Peter Enhetschef ACT pi@dsv.su.se 08‑161651
Iqbal, Asif Gäst asif@dsv.su.se
Jaberibraheem, Razan Doktorand razan@dsv.su.se 08‑161796
Jacklin Nevala, Eija Ekonomiassistent eija@dsv.su.se 08‑6747554
Jalali, Amin Forskningsassistent aj@dsv.su.se 08‑161665
Johannesson, Paul Professor pajo@dsv.su.se 08‑161671
Jonathan, Gideon Mekonnen Doktorand gideon@dsv.su.se 08‑161674
Joshi, Somya Universitetslektor somya@dsv.su.se 08‑161760
Juell-Skielse, Gustaf Docent gjs@dsv.su.se 08‑161672
Juhlin, Oskar Professor, bef unlektor oskarj@dsv.su.se 08‑161687
Kanter, Theo Professor, bef unlektor kanter@dsv.su.se 08‑161653
Karlsson, Olov Universitetsadjunkt ollek@dsv.su.se 08‑163499
Karlsson, Isak Postdoc isak-kar@dsv.su.se 08‑161676
Karlström, Petter Universitetslektor petter@dsv.su.se 08‑161623
Karunaratne, Thashmee Projektledare thasmee@dsv.su.se 08‑161605
Kjellin, Harald Affilierad forskare hk@dsv.su.se
Knutsson, Ola Universitetslektor knutsson@dsv.su.se 08‑161684
Koulolias, Vasilis Föreståndare vasilisk@dsv.su.se 08‑161631
Koutsopoulos, Georgios Doktorand georgios@dsv.su.se 08‑161654
Kowalski, Stewart Gäst stewart@dsv.su.se
Kvist, Maria Affilierad forskare markvi@dsv.su.se
Käck, Annika Pedagogisk utvecklare annkack@dsv.su.se 08‑162043
Lampinen, Airi Biträdande universitetslektor airi@dsv.su.se 08‑161619
Landwehr Sydow, Sophie-Bettina Doktorand sophie@dsv.su.se
Larsson, Ken Universitetsadjunkt kenlars@dsv.su.se 08‑161163
Larsson, Aron Enhetschef SAS aron@dsv.su.se 08‑161612
Larsson, Ulf Programansvarig på Spider laru@dsv.su.se 08‑161603
Lehtonen, Tuija Administrativ chef tuija@dsv.su.se 08‑161626
Léuwe Fotso, Béatrice Projektkoordinator beatrice.leuwe@dsv.su.se 08‑161798
Li, Yuhong Gäst yuhongli@dsv.su.se
Lim, Sachiko Doktorand sachiko@dsv.su.se 08‑161110
Lindberg, Cecilia Utbildningsadministratör ceclin@dsv.su.se 08‑161680
Lindberg, Sharon Doktorand sharon@dsv.su.se 08‑161774
Lindgren, Tony Universitetslektor tony@dsv.su.se 08‑161701
Linusson, Henrik Doktorand henrikli@dsv.su.se
Lundin, Ann-Sofie Internationell koordinator ann-sofie.lundin@dsv.su.se 08‑161645
Lönn, Carl-Mikael Utbildningsassistent cml@dsv.su.se
Maboudi Afkham, Heydar Forskningsingenjör heydar@dsv.su.se
Magnusson, Christer Universitetslektor cmagnus@dsv.su.se 08‑6747239
Malm Pettersson, Nina Margareta Utbildningssekreterare nina@dsv.su.se 08‑161636
Máthé, Melinda Doktorand melinda@dsv.su.se 08‑161667
Mcgregor, Moira Doktorand mcgregor@dsv.su.se 08‑161678
McMillan, Donald Universitetslektor donald.mcmillan@dsv.su.se 08‑161681
Melin, Maria Ekonomihandläggare maria.melin@dsv.su.se 08‑161874
Mobini, Pooyeh Projektledare pooyeh@dsv.su.se 08‑161174
Mondlhane, Avelino Isaias Doktorand si-aim@dsv.su.se
Monfelt, Yngve Doktorand yngvem@dsv.su.se
Moradian, Esmiralda Universitetslektor esmirald@dsv.su.se 08‑163799
Mozelius, Peter IT-Pedagog mozelius@dsv.su.se 08‑161630
Muianga, Xavier Doktorand xmuianga@dsv.su.se
Mushtaq, Wafaa A H Ali Praktikant wafaa@dsv.su.se
Mustafa Taher, Aware SamordnareTeknisk administratör awar-mus@dsv.su.se
Männikkö Barbutiu, Sirkku Docent sirkku@dsv.su.se 08‑161663
Möller, Stefan Studierektor för utb på grund och avancerad nivå.Universitetsadjunkt sm@dsv.su.se 08‑161657
Mörtsell, Sara Konsult sara.mortsell@su.se
Nenzén, Stefan Utbildningsassistent nenzen@dsv.su.se 08‑162999
Norberg, Lena Universitetsadjunkt lenan@dsv.su.se 08‑161664
Nordström, Britt-Marie EkonomiansvarigBiträdande administrativ chef bmno@dsv.su.se 08‑161689
Norinder, Ulf Affilierad forskare ulfn@dsv.su.se
Noring, Ulf Systemadministratör ulfnor@dsv.su.se
Norman, Ulrika Universitetsadjunkt ulrikan@dsv.su.se 08‑161660
Nouri, Jalal Bitr. universitetslektor jalal@dsv.su.se 08‑6747811
Näckros, Kjell Universitetslektor kjellna@dsv.su.se 08‑161765
Näslund, Markus Utbildningsadministratör markusn@dsv.su.se 08‑161703
Ohlsson, Jens Affilierad forskare jeoh@dsv.su.se
Ohlsson, Inger Ekonomihandläggare inger@dsv.su.se 08‑161638
Olofsson, Sven Gäst sveno@dsv.su.se
Olsson, Marie Doktorand marieols@dsv.su.se
Olsson, Ulf Universitetspedagogisk utvecklare ulf.olsson@su.se 08‑161536
Owuor, John Föreståndare achwal@dsv.su.se 08‑161662
Palme, Jacob Professor emeritus jpalme@dsv.su.se
Papapetrou, Panagiotis Professor panagiotis@dsv.su.se 08‑161697
Paulsson, Andreas Amanuens apaulsson@dsv.su.se
Pérez Tobar, Eduardo H Doktorand eduardo@dsv.su.se
Perjons, Erik Enhetschef IS perjons@dsv.su.se 08‑164947
Pers Färjemark, Magdalena Administratör magdlind@dsv.su.se 08‑161641
Petritsopoulou, Maria Projektassistent mariap@dsv.su.se 08‑161789
Philipson, Mats Administratör matphil@dsv.su.se 08‑161873
Popov, Oliver Professor popov@dsv.su.se 08‑6747237
Popova, Iskra Universitetslektor, docent iskpop@dsv.su.se 08‑161606
Rahmani, Rahim UniversitetslektorDocent rahim@dsv.su.se 08‑6747494
Ramberg, Robert Professor, bef unlekt robban@dsv.su.se 08‑164914
Rathnayake, Chaminda Doktorand chaminda@dsv.su.se
Rebane, Jonathan Doktorand jonathan@dsv.su.se 08‑164977
Ren, Yan Utbildningsassistent yan.ren@dsv.su.se
Rengius Persson, Jonathan Amanuens rengius@dsv.su.se
Rindby, Petra Projektadministratör petp@dsv.su.se 08‑161704
Rolf, Elisabeth Forskningsassistent elisabeth@dsv.su.se
Roovete, Irma Personalansvarig irroo@dsv.su.se 08‑164985
Rossitto, Chiara Biträdande lektor chiara@dsv.su.se 08‑161729
Rostami, Asreen Doktorand asreen@dsv.su.se 08‑161649
Rosvall, Claes Senior rådgivare rosvall@dsv.su.se
Rusu, Lazar Professor lrusu@dsv.su.se 08‑161669
Sadique, Kazi Masum Doktorand sadique@dsv.su.se
Sarajeva, Katja Projektkoordinator katjas@dsv.su.se 08‑164902
Selander, Staffan Professor emeritus staffan.selander@dsv.su.se
Seyyadu Ahamed Kabeer, Mohamed Sapraz Doktorand sapraz@dsv.su.se
Shakeri, Shakera Universitetsadjunkt shakeri@dsv.su.se
Siddiqui, Afzal Professor asiddiq@dsv.su.se 08‑161385
Silva Parra, David Projektkoordinator silvaparra@dsv.su.se 08‑161629
Sjöberg, Ingvar Konstnärlig ledare ingvar@dsv.su.se
Smedberg, Åsa B. DocentUniversitetslektor asasmed@dsv.su.se 08‑161699
Sneiders, Eriks Universitetslektor eriks@dsv.su.se 08‑164946
Snygg, Joakim Doktorand snygg@dsv.su.se 08‑162099
Sokolov, Pavel Programmerare psokolov@dsv.su.se
Solsona Belenguer, Jordi Postdoc jordi@dsv.su.se
Soomre, Edna Programansvarig edna@dsv.su.se 08‑161438
Sotirchos, Dimitris Projektassistent dimitris@dsv.su.se
Sotomane, Constantino Doktorand sotomane@dsv.su.se
Stenström, Kristina Postdoc kristina.stenstrom@dsv.su.se 08‑164272
Stirna, Janis Professor js@dsv.su.se 08‑164199
Strandberg, Malin Studievägledare malin.strandberg@dsv.su.se 08‑161677
Strååt, Björn Utbildningsassistent bjor-str@dsv.su.se
Stymne, Johan Bitr. universitetslektor je@dsv.su.se 08‑161675
Sundarraj, Kavitha Programmerare kavitha@dsv.su.se 08‑161615
Sundgren, David Universitetslektor dsn@dsv.su.se 08‑161647
Svanberg, Andreas Programmerare andreass@dsv.su.se
Svee, Eric-Oluf Utbildningsassistent eric-sve@dsv.su.se
Swiatycki, Jozef Z Universitetsadjunkt jozef@dsv.su.se 08‑161617
Svärd, Agnetha 1:e byråsekreterare agnetha@dsv.su.se 08‑161634
Söderström, David Adjunkt ids@dsv.su.se 08‑161621
Sönströd, Cecilia Doktorand cecilias@dsv.su.se
Talantsev, Anton Doktorand antontal@dsv.su.se 08‑161176
Tejada Skoglund, Silvina Gäst silvina@dsv.su.se
Tell, Anders Doktorand anderswt@dsv.su.se
Thelemyr, Anders Utbildningsassistent thelemyr@dsv.su.se 08‑6747768
Tholander, Jakob Universitetslektor, Docent jakobth@dsv.su.se 08‑161172
Thórdórsdóttir Håkansson, Margrét Studievägledare margret@dsv.su.se 08‑164991
Thuning, Erik Systemadministratör, datorsystemansvarig thuning@dsv.su.se 08‑6747477
Tinglöf, Johan Utbildningsassistent johan.tinglof@dsv.su.se
Tornell, Per Doktorand perto@dsv.su.se
Tsagalidis, Ross Gäst ross@dsv.su.se
Tuncer, Sylvaine Forskare sylvaine@dsv.su.se 08‑161630
Udeshinee, Piyumi Doktorand piyumi@dsv.su.se
Wahlgren, Gunnar Doktorand wahlgren@dsv.su.se
Wamala, Caroline Programansvarig wamala@dsv.su.se 08‑161532
Wang, Jinyi Forskningsassistent jiny-wan@dsv.su.se 08‑161661
Weegar, Rebecka Doktorand rebeckaw@dsv.su.se 08‑162699
Weerasekara, Manoja Kumari Doktorand manoja@dsv.su.se
Welin, Arvid Projektledare arvid.welin@dsv.su.se 08‑161668
Wentzel, Patrick Utbildningsassistent patrick.wentzel@dsv.su.se
Verhagen, Harko Universitetslektor verhagen@dsv.su.se 08‑161694
Vesanto, Olli Tekniker olli@dsv.su.se 08‑161666
Westin, Angela Informationsansvarig angela@dsv.su.se 08‑163746
Westin, Thomas IT-pedagog thomasw@dsv.su.se 08‑161992
Westmoreland, Wayne Systemutvecklare wayne@dsv.su.se 08‑164942
Wettergren, Gunnar Ställföreträdande föreståndare på eGovlabIT-pedagog gunnarw@dsv.su.se 08‑6747090
Viegas Araújo, Marco Paulo Doktorand marco@dsv.su.se
Wijesinghe, Chaminda Chandrasekara Doktorand bandara@dsv.su.se
Wijkman, Mitra Studievägledare mitra@dsv.su.se
Wijkman, Pierre A I Universitetslektor pierre@dsv.su.se
Wiklund, Mats Universitetslektor matsw@dsv.su.se 08‑161614
Wiklund, Anton Programmerare wiklund@dsv.su.se
Winge, Monica Affilierad forskare winge@dsv.su.se
Wrange, Måns Forskare manswrange@dsv.su.se
Xia, Volta Gäst volta@dsv.su.se
Xiao, Bin Affilierad forskare xbin@dsv.su.se
Yngström Valdre, Louise Professor emerita louise@dsv.su.se
Zamora, Amos Institutionstekniker amos@dsv.su.se 08‑161610
Zdravkovic, Jelena Professor jelenaz@dsv.su.se 08‑164994
Zhang, Lechen Doktorand chen@dsv.su.se
Zhao, Jing Affilierad forskare jingzhao@dsv.su.se
Zhemchugova, Helena Projektassistent helena.zhemchugova@dsv.su.se
Zikra, Iyad Doktorand iyad@dsv.su.se 08‑161652
Åkerblom, Beatrice Doktorand beatrice@dsv.su.se 08‑164988
Åkergren, Katarina Institutionssekreterare katarina.akergren@dsv.su.se 08‑161027
Öberg, Johanna Doktorand johob@dsv.su.se 08‑161632