Personal (SUKAT)

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Exempelsidor
  4. Om oss
  5. Personal (SUKAT)

Personal

Namn Titel E-post/Telefon
Aasi, Parisa Doktorand parisa@dsv.su.se 08‑161659
Abdelgalil, Mohamed Mohamed Sacr Doktorand saqr@dsv.su.se
Ahmed, Khanda Hassan Doktorand khanda@dsv.su.se
Akampa, Micheal Doktorand micheal@dsv.su.se
Al Qassimi, Najla Doktorand najla@dsv.su.se
Al Sabbagh, Bilal Doktorand bilal@dsv.su.se
Altorbaq, Alaa Utbildningsassistent alaa@dsv.su.se
Ameen, Marihan Supportansvarig marihan@dsv.su.se 08‑161716
Andersson, Birger Gäst ba@dsv.su.se
Andrenucci, Andrea Studievägledare, Studierektor grundnivå och avancerad nivå andrea@dsv.su.se 08‑161644
Appelberg, Tanja Utbildningsadministratör tanja@dsv.su.se 08‑161645
Armstrong, Joseph Gästföreläsare jarmstrong@dsv.su.se
Asiimwe, Edgar Napoleon Forskningsassistent edgar@dsv.su.se 08‑12076232
Asker, Lars Universitetslektor, docent asker@dsv.su.se 08‑6747002
Aspling, Fredrik Doktorand aspling@dsv.su.se
Ayele, Workneh Yilma Doktorand workneh@dsv.su.se 08‑161721
Bachelder, Steven Doktorand steven@dsv.su.se
Bahati, Bernard Doktorand bahatib@dsv.su.se
Baldwin, Donald Doktorand don.baldwin@dsv.su.se
Basurto Rafael, Sandra Adelina Praktikant sandra@dsv.su.se
Bathallath, Sameer Doktorand sameer@dsv.su.se
Bergdahl, Nina Doktorand ninabe@dsv.su.se 08‑6747478
Bergholm, Carina Kommunikatör carina@dsv.su.se 08‑161646
Bergholtz, A Maria D Universitetsadjunkt maria@dsv.su.se 08‑161658
Bergman, Jesper Doktorand jesperbe@dsv.su.se
Bergström, Henrik Universitetsadjunkt henrikbe@dsv.su.se 08‑161611
Berhe Johnson, Magda Programansvarig magda@dsv.su.se 08‑164996
Berzinji, Ala Doktorand alabe@dsv.su.se
Bider, Ilia UniversitetslektorDocent ilia@dsv.su.se 08‑164998
Blix, Fredrik Universitetslektor blix@dsv.su.se 08‑164993
Bohman, Samuel Doktorand samboh@dsv.su.se
Borglin, Kerstin Föreståndare borglin@dsv.su.se
Boström, Henrik Gäst henrik.bostrom@dsv.su.se
Brown, Barry Professor, bef univlektor barry@dsv.su.se 08‑161602
Bubenko, Janis Professor emeritus janis@dsv.su.se
Byungura, Jean Claude Doktorand byungura@dsv.su.se
Carles, Linnea Studievägledare carles@dsv.su.se 08‑164113
Caster, Ola Affilierad forskare caster@dsv.su.se
Cedervall, Jan Doktorand jace@dsv.su.se
Cerratto-Pargman, Teresa Universitetslektor,Docent,Enhetsföreståndare IDEAL tessy@dsv.su.se 08‑161698
Collin, Jonas Mediapedagog jcoll@dsv.su.se 08‑164986
Colombage, Ranil Peiris Projektledare ranil@dsv.su.se
Cottrell, James H Affilierad forskare jhcottrell@dsv.su.se
Cunningham, Paul Doktorand pacu@dsv.su.se
Dalianis, Hercules Professor hercules@dsv.su.se 08‑6747547
Danielson, Mats RektorsrådProfessor mats.danielson@su.se 08‑161540
Darvishi Gaziani, Tuija Personalhandläggare darvishi@dsv.su.se 08‑6747579
Davidson, Alan R Universitetsadjunkt alan@dsv.su.se 08‑161543
Deegalla, Sampath Doktorand si-sap@dsv.su.se
De Silva, Merenchige Thilini Doktorand thilini@dsv.su.se
Dimitrakas, Nikos Systemutvecklare nikos@dsv.su.se 08‑161295
Dodankotuwa, Jayasinghege Baratha Doktorand jado6299@dsv.su.se
Duneld, Martin Universitetslektor xmartin@dsv.su.se 08‑6747414
Du Rietz Concha Ferreira, Mariela Kommunikatör marielar@dsv.su.se 08‑161607
Ekenberg, Love ProfessorUniversitetslektor lovek@dsv.su.se 08‑161679
Elfström, Johan Utbildningsadministratör johane@dsv.su.se 08‑6747218
El Mekawy, Mohamed Sobih Aly Projektledare moel@dsv.su.se
Ernö, Anna-Karin Studievägledare anna-karin@dsv.su.se 08‑6747233
Fagerström, Andreas Systemtekniker andfa@dsv.su.se 08‑6747238
Falk, Tobias Universitetslektor tfalk@dsv.su.se
Faraon, Montathar Doktorand faraon@dsv.su.se
Fasth, Tobias Doktorand tobi-fas@dsv.su.se 08‑161643
Fischer, Annette Administratör annette@dsv.su.se 08‑161633
Fors, Uno Professor uno@dsv.su.se 08‑6747479
Forsberg Bresciani, Katja Ekonomihandläggare katja@dsv.su.se 08‑161175
Gabrielsson, Sebastian Timanställd Helpdesk sebastian@dsv.su.se
Glinos, Myrsini Projektassistent myrsini@dsv.su.se 08‑161639
Gurung, Ram Bahadur Doktorand gurung@dsv.su.se
Gustafsson, Sören Institutionstekniker sgustaf@dsv.su.se 08‑161622
Han, Shengnan Universitetslektor, docent shengnan@dsv.su.se 08‑6747467
Hansen, Preben Docent preben@dsv.su.se 08‑161593
Hansson, Karin Gäst khansson@dsv.su.se
Hansson, Henrik UniversitetslektorDocent henrik.hansson@dsv.su.se 08‑161696
Hellström, Johan Doktorand johanh@dsv.su.se
Henkel, Martin Docent martinh@dsv.su.se 08‑161637
Henriksson, Aron Utbildningsassistent aronhen@dsv.su.se
Hernvall, Patrik UniversitetslektorDocent hernwall@dsv.su.se 08‑161613
Hodosi, Georg Gäst hodosi@dsv.su.se
Holmberg, Jörgen Doktorand jonhog@dsv.su.se
Homem, Irvin Doktorand irvin@dsv.su.se 08‑164099
Ibrahim, Osama Doktorand osama@dsv.su.se 08‑161608
Idestam-Almquist, Peter Enhetschef ACT pi@dsv.su.se 08‑161651
Jaberibraheem, Razan Doktorand razan@dsv.su.se 08‑161796
Jacklin Nevala, Eija Ekonomiassistent eija@dsv.su.se 08‑6747554
Jalali, Amin Utbildningsassistent aj@dsv.su.se 08‑161665
Johannesson, Paul Professor pajo@dsv.su.se 08‑161671
Jonathan, Gideon Mekonnen Doktorand gideon@dsv.su.se 08‑161674
Joshi, Somya Universitetslektor somya@dsv.su.se 08‑161760
Juell-Skielse, Gustaf Docent gjs@dsv.su.se 08‑161672
Juhlin, Oskar Professor, bef unlektor oskarj@dsv.su.se 08‑161687
Kanter, Theo Professor, bef unlektor kanter@dsv.su.se 08‑161653
Karlsson, Olov Universitetsadjunkt ollek@dsv.su.se 08‑163499
Karlsson, Isak Postdoc isak-kar@dsv.su.se 08‑161676
Karlström, Petter Universitetslektor petter@dsv.su.se 08‑161623
Karunaratne, Thashmee Affilierad forskare thasmee@dsv.su.se
Kjellin, Harald Professor Bef unlekt hk@dsv.su.se 08‑161601
Knutsson, Ola Universitetslektor knutsson@dsv.su.se 08‑161684
Kollerbaur, Anita Prefekt emerita anita@dsv.su.se
Koulolias, Vasilis Föreståndare vasilisk@dsv.su.se 08‑161631
Kowalski, Stewart Gäst stewart@dsv.su.se
Kvist, Maria Affilierad forskare markvi@dsv.su.se
Käck, Annika Pedagogisk utvecklare annkack@dsv.su.se 08‑162043
Lampinen, Airi Biträdande universitetslektor airi@dsv.su.se 08‑161619
Landwehr Sydow, Sophie-Bettina Doktorand sophie@dsv.su.se
Larsson, Ken Universitetsadjunkt kenlars@dsv.su.se 08‑161163
Larsson, Aron Enhetschef SAS aron@dsv.su.se 08‑161612
Larsson, Ulf Programansvarig på Spider laru@dsv.su.se 08‑161603
Lehtonen, Tuija Administrativ chef tuija@dsv.su.se 08‑161626
Léuwe Fotso, Béatrice Projektkoordinator beatrice.leuwe@dsv.su.se 08‑161746
Li, Yuhong Gäst yuhongli@dsv.su.se
Lindberg, Cecilia Utbildningsadministratör ceclin@dsv.su.se 08‑161680
Lindgren, Tony Universitetslektor tony@dsv.su.se 08‑161701
Linusson, Henrik Doktorand henrikli@dsv.su.se
Lönn, Carl-Mikael Utbildningsassistent cml@dsv.su.se
Maboudi Afkham, Heydar Forskningsingenjör heydar@dsv.su.se
Magnusson, Christer Universitetslektor cmagnus@dsv.su.se 08‑6747239
Malm Pettersson, Nina Margareta Utbildningssekreterare nina@dsv.su.se 08‑161636
Mathe, Melinda Doktorand melinda@dsv.su.se 08‑161667
McGregor, Moira Doktorand mcgregor@dsv.su.se 08‑161678
McMillan, Donald Universitetslektor donald.mcmillan@dsv.su.se 08‑161681
Mobini, Pooyeh Projektledare pooyeh@dsv.su.se 08‑161174
Mondlhane, Avelino Isaias Doktorand si-aim@dsv.su.se
Monfelt, Yngve Doktorand yngvem@dsv.su.se
Moradian, Esmiralda Universitetslektor esmirald@dsv.su.se 08‑163799
Mozelius, Peter IT-Pedagog mozelius@dsv.su.se 08‑161630
Mughal, Mudassar Ahmad Gäst mamughal@dsv.su.se
Muianga, Xavier Doktorand xmuianga@dsv.su.se
Mustafa Taher, Aware SamordnareTeknisk administratör awar-mus@dsv.su.se
Männikkö Barbutiu, Sirkku Docent sirkku@dsv.su.se 08‑161663
Möller, Stefan Studierektor för utb på grund och avancerad nivå.Universitetsadjunkt sm@dsv.su.se 08‑161657
Nenzén, Stefan Utbildningsassistent nenzen@dsv.su.se 08‑162999
Nilsson, Patrik Gäst patrik.nilsson@dsv.su.se
Norberg, Lena Universitetsadjunkt lenan@dsv.su.se 08‑161664
Nordström, Britt-Marie EkonomiansvarigBiträdande administrativ chef bmno@dsv.su.se 08‑161689
Norenberg, Carl Senior rådgivare cdn@dsv.su.se
Norinder, Ulf Affilierad forskare ulfn@dsv.su.se
Noring, Ulf Systemadministratör ulfnor@dsv.su.se
Norlander, Arne Affilierad forskare arneno@dsv.su.se
Norman, Ulrika Universitetsadjunkt ulrikan@dsv.su.se 08‑161660
Nouri, Jalal Bitr. universitetslektor jalal@dsv.su.se 08‑6747811
Näckros, Kjell Universitetslektor kjellna@dsv.su.se 08‑161765
Näslund, Markus Utbildningsadministratör markusn@dsv.su.se 08‑161703
Ohlsson, Jens Affilierad forskare jeoh@dsv.su.se
Olofsson, Sven Gäst sveno@dsv.su.se 08‑161650
Olsson, Marie Doktorand marieols@dsv.su.se 08‑164916
Olsson, Ulf Universitetspedagogisk utvecklare ulf.olsson@su.se 08‑161536
Owuor, John Gäst achwal@dsv.su.se
Palme, Jacob Professor emeritus jpalme@dsv.su.se
Papapetrou, Panagiotis Professor panagiotis@dsv.su.se 08‑161697
Paulsson, Andreas Amanuens apaulsson@dsv.su.se
Perez, Alicia Gäst alicia@dsv.su.se
Pérez Tobar, Eduardo H Doktorand eduardo@dsv.su.se
Perjons, Erik Enhetschef IS perjons@dsv.su.se 08‑164947
Pers Färjemark, Magdalena Utbildningsadministratör magdlind@dsv.su.se 08‑161641
Persson, Eva Handläggare eva.persson@su.se 08‑163106
Petritsopoulou, Maria Projektassistent mariap@dsv.su.se 08‑161642
Philipson, Mats Administratör matphil@dsv.su.se 08‑161873
Popov, Oliver Professor popov@dsv.su.se 08‑6747237
Popova, Iskra Universitetslektor, docent iskpop@dsv.su.se 08‑161606
Pulkkinen, Satu Ekonomihandläggare satu@dsv.su.se 08‑161627
Rademaker, Claudia Universitetslektor claudia.rademaker@sbs.su.se 08‑162364
Rahman, S.m. Hasibur Doktorand hasibur@dsv.su.se 08‑161171
Rahmani, Rahim UniversitetslektorDocent rahim@dsv.su.se 08‑6747494
Ramberg, Robert Professor, bef unlekt robban@dsv.su.se 08‑164914
Rathnayake, Chaminda Doktorand chaminda@dsv.su.se
Rebane, Jonathan Doktorand jonathan@dsv.su.se 08‑164977
Rindby, Petra Projektadministratör petp@dsv.su.se 08‑161704
Rolf, Elisabeth Licentiand elisabeth@dsv.su.se
Roovete, Irma Personalansvarig irroo@dsv.su.se 08‑164985
Rossitto, Chiara Biträdande lektor chiara@dsv.su.se 08‑161729
Rostami, Asreen Doktorand asreen@dsv.su.se 08‑161649
Rosvall, Claes Senior rådgivare rosvall@dsv.su.se
Rusu, Lazar Professor lrusu@dsv.su.se 08‑161669
Sadique, Kazi Masum Doktorand sadique@dsv.su.se
Salden, Alfons Affilierad forskare alfons@dsv.su.se
Sarajeva, Katja Projektkoordinator katjas@dsv.su.se 08‑164902
Selander, Staffan Professor emeritus staffan.selander@dsv.su.se 08‑12076232
Seyyadu Ahamed Kabeer, Mohamed Sapraz Doktorand sapraz@dsv.su.se
Shakeri, Shakera Universitetsadjunkt shakeri@dsv.su.se
Siddiqui, Afzal Professor asiddiq@dsv.su.se
Silva Parra, David Projektkoordinator silvaparra@dsv.su.se 08‑161629
Sjöberg, Ingvar Konstnärlig ledare ingvar@dsv.su.se
Smedberg, Åsa B. DocentUniversitetslektor asasmed@dsv.su.se 08‑161699
Sneiders, Eriks Universitetslektor eriks@dsv.su.se 08‑164946
Snygg, Joakim Doktorand snygg@dsv.su.se 08‑162099
Sokolov, Pavel Programmerare psokolov@dsv.su.se
Soomre, Edna Programansvarig edna@dsv.su.se 08‑161438
Sotomane, Constantino Doktorand sotomane@dsv.su.se
Stirna, Janis Professor js@dsv.su.se 08‑164199
Strååt, Björn Doktorand bjor-str@dsv.su.se
Stymne, Johan Bitr. universitetslektor je@dsv.su.se 08‑161675
Sundgren, David Universitetslektor dsn@dsv.su.se 08‑161647
Svanberg, Andreas Programmerare andreass@dsv.su.se
Svee, Eric-Oluf Gäst eric-sve@dsv.su.se
Swiatycki, Jozef Z Universitetsadjunkt jozef@dsv.su.se 08‑161617
Svärd, Agnetha 1:e byråsekreterare agnetha@dsv.su.se 08‑161634
Söderström, David Adjunkt ids@dsv.su.se 08‑161621
Sönströd, Cecilia Doktorand cecilias@dsv.su.se
Talantsev, Anton Doktorand antontal@dsv.su.se 08‑161176
Tedre, Matti Universitetslektor, docent matti@dsv.su.se
Tejada Skoglund, Silvina Projektassistent silvina@dsv.su.se 08‑161319
Tell, Anders Doktorand anderswt@dsv.su.se
Thelemyr, Anders Utbildningsassistent thelemyr@dsv.su.se 08‑6747768
Tholander, Jakob Universitetslektor, Docent jakobth@dsv.su.se 08‑161172
Thomsson, Johan Praktikant johan@dsv.su.se
Thordorsdottir Håkansson, Margrét Studievägledare margret@dsv.su.se 08‑164991
Thuning, Erik Systemadministratör, datorsystemansvarig thuning@dsv.su.se 08‑6747477
Tornell, Per Doktorand perto@dsv.su.se
Tsagalidis, Ross Konsult ross@dsv.su.se
Uppström, Elin Gäst elinu@dsv.su.se
Wahlgren, Gunnar Doktorand wahlgren@dsv.su.se
Wamala, Caroline Programansvarig wamala@dsv.su.se 08‑161532
Wang, Jinyi Doktorand jiny-wan@dsv.su.se 08‑161661
Weegar, Rebecka Doktorand rebeckaw@dsv.su.se 08‑162699
Weerasekara, Manoja Kumari Doktorand manoja@dsv.su.se
Welin, Arvid Projektledare arvid.welin@dsv.su.se 08‑161668
Verhagen, Harko Universitetslektor verhagen@dsv.su.se 08‑161694
Vesanto, Olli Tekniker olli@dsv.su.se 08‑161666
Westin, Angela Informationsansvarig angela@dsv.su.se 08‑163746
Westin, Thomas IT-pedagog thomasw@dsv.su.se 08‑161992
Westmoreland, Wayne Systemutvecklare wayne@dsv.su.se 08‑164942
Wettergren, Gunnar Ställföreträdande föreståndare på eGovlabIT-pedagog gunnarw@dsv.su.se 08‑6747090
Viegas Araújo, Marco Paulo Doktorand marco@dsv.su.se
Wijesinghe, Chaminda Chandrasekara Doktorand bandara@dsv.su.se
Wijkman, Mitra Studievägledare mitra@dsv.su.se
Wijkman, Pierre A I Universitetslektor pierre@dsv.su.se
Wiklund, Mats Universitetslektor matsw@dsv.su.se 08‑161614
Wiklund, Anton Programmerare wiklund@dsv.su.se
Winge, Monica Affilierad forskare winge@dsv.su.se
Vood, Sten-James Timanställd stenwo@dsv.su.se
Wrange, Måns Gästprofessor manswrange@dsv.su.se
Xiao, Bin Gäst xbin@dsv.su.se
Yngström Valdre, Louise Professor emerita louise@dsv.su.se
Zamora, Amos Institutionstekniker amos@dsv.su.se 08‑163299
Zdravkovic, Jelena Professor jelenaz@dsv.su.se 08‑164994
Zhao, Jing Affilierad forskare jingzhao@dsv.su.se
Zikra, Iyad Utbildningsassistent iyad@dsv.su.se 08‑161652
Zuccato, Albin Timlärare albin@dsv.su.se
Åkerblom, Beatrice Doktorand beatrice@dsv.su.se 08‑164988
Åkergren, Katarina Institutionssekreterare katarina.akergren@dsv.su.se 08‑161027
Öberg, Johanna Doktorand johob@dsv.su.se 08‑161632
Örtman, Rebecca Konstnärlig ledare rebecca.ortman@dsv.su.se 08‑161695